Vědecké setkání v Bad Kissingen

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vědecké setkání v Bad Kissingen

Olomoučtí germanisté se pravidelně účastní konferencí a pracovních studentských setkání v Bad Kissingen. Také ve dnech 3.7. listopadu 2013 se setkali členové olomoucké Katedry germanistiky a Centra pro výzkum německé moravské literatury v na Heiligenhofu u Bad Kissingen, kde se konalo 8. setkání středoevropských mladých germanistů. Účastníci se podíleli na programu svými příspěvky a diskutovali o tématu regionální literatury s odborníky z Německa a Rakouska, tyto příspěvky vyjdou v elektronické řadě Rakouského centra v Olomouci na počátku roku 2014.

Na setkání byly prosloveny následující příspěvky:

Ingeborg Fiala-Fürst: Heutiger Stand der Forschung um die deutschmährische Literatur.

Jörg Krappmann: Prolegomena zu einer jeder künftigen böhmisch-mährischen Literaturbetrachtung, die als Wissenschaft wird auftreten können.

Karsten Rinas: Sprachkritik aus dem böhmisch-deutschen Raum

Marie Krappmann: Welches „Slawisch“ sprechen die slawischen Figuren in den Werken deutscher Autoren böhmischer und mährischer Provenienz?

Jan Budňák (heute Masaryk-Universität Brünn): Alteritätsmodelle in Brünner Romanen vor und nach 1918

Alžběta Peštová: „Wir haben in Österreich keinen Naturalismus“ Philipp Langmann – ein Phänomen, das es nicht geben darf.

Martina Bartečková: Franz Spina

Milan Horňáček: Der Erste Weltkrieg als „Wandlung des    Deutschösterreichers zum Reichsdeutschen“. Zur Transformation des Narrativs der Ideen von 1914 im Kontext der deutschmährischen Literatur

Katja Kernjak: Über den Briefwechsel Friedrich Torberg – Hugo Haas

Program setkání