Pracovník Centra obdržel za svou dizertaci cenu Wendelina Schmidt-Denglera

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pracovník Centra obdržel za svou dizertaci cenu Wendelina Schmidt-Denglera

Rakouská germanistická společnost (Österreichische Gesellschaft für Germanistik) udělila 31. května na půdě vídeňské univerzity Jaromíru Czmerovi z Katedry germanistiky FF UP cenu Wendelina Schmidt-Denglera (Wendelin Schmidt-Dengler-Förderpreis) pro rok 2013.

Cena spojená s dotací 1.500 eur se od roku 2006 každoročně uděluje za vynikající germanistickou dizertační práci s rakouským tématem, která byla obhájena na univerzitě mimo Rakousko. Udílení ceny, která od roku 2009 nese jméno významného rakouského germanisty, je podpořeno městem Vídeň. Czmero ocenění obdržel za monograficky zpracovanou studii o díle básníka Franze Janowitze (1892–1917), který bývá řazen k pražské německé literatuře.

Jaromír Czmero získal Cenu Wendelina Schmidt-Denglera. In: Žurnál UP online.